Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Plzni? Program a důležité informace na jednom místě

Máte náladu na jarní procházku po západočeské metropoli?  

Velikonoční trhy v Plzni chystají skvělý jarmark i doprovodný program. 

Na co vše se můžete těšit?

Koncerty, gastronomie, zábava a mnoho dalšího.

Plzeňské Velikonoce vás nezklamou!

Velikonoční trhy na Náměstí Republiky

Kdy a kde to celé propukne?

21.3.2024 – 1.4.2024

9.00 – 18.00 hod

Na co vše se můžete těšit?

    • bohatý kulturní program
    • prodejní stánky s velikonočním sortimentem
    • ukázky lidových řemesel
    • široká nabídka občerstvení
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program plzeňského velikonočního jarmarku

Velikonoční trhy v Plzni představují skvělou možnost, jak nasát tu pravou jarní atmosféru. Letos potrvají již od čtvrtka 21.března až do Velikonočního pondělí 1. dubna. Můžete se tak těšit na téměř dva týdny jarního veselí.

Trhy se budou jako každý rok odehrávat v samém historickém centru města a celé náměstí bude bohatě vyzdobeno kraslicemi a pomlázkami.

Velikonoční trhy před katedrálou v Plzni.
zdroj: plzensky.denik.cz

Kromě velkého množství velikonočních stánků s bohatou nabídkou nejen velikonočních dekorací a dalších rozmanitých řemeslných výrobků, se můžete těšit též na slané i sladké pochoutky. Hledáte inspiraci na zdobení kraslic či pletení pomlázky? Nakoukněte pod ruce šikovným řemeslníkům.

Samozřejmostí bude i velké pódium, na kterém bude každý den probíhat bohatý doprovodný program. Velikonoční náladu si tak vychutnáte za poslechu hudebních skupin, zpěváků či při pohledu na taneční vystoupení.

Plakát plzeňských Velikonoc.
zdroj: trhyplzen.cz

Co dalšího podniknout v Plzni na Velikonoce?

Plzeň dobře znají milovníci piva, lokomotiv a tramvají. Čtvrté největší město naší republiky, které leží na soutoku hned čtyř řek, láká i na svou bohatou historii. Co vše zde během vaší velikonoční návštěvy můžete obdivovat?

Katedrála svatého Bartoloměje a Náměstí Republiky

Plzeňské velikonoční trhy probíhají v okolí neslavnější historické dominanty města, gotické katedrály svatého Bartoloměje. Její věž, která se tyčí do výšky více než 102 metrů, je nejvyšší v České republice. Po vystoupání 299 schodů se vám z ní naskytne úchvatný pohled na celé město i okolí.

Centrální plzeňské náměstí je obklopeno zachovalými měšťanskými domy. Cennou památkou je i zde stojící renesanční radnice a morový sloup.

Velká synagoga

V Plzni odjakživa žila poměrně velká židovská komunita. Město se tak může pochlubit synagogou, která je druhá největší v Evropě a třetí největší na světě. Stavba byla postavena na konci 19. století v novorománském stylu s maurskými prvky.

Budova plzeňského pivovaru.
zdroj: prazdroj.cz

Pivovarnické muzeum a technické památky

Milovníci zlatavého moku si velikonoční návštěvu samozřejmě mohou zpestřit i návštěvou zdejšího pivovarnického muzea a pivovaru Plzeňský Prazdroj.

Město nabízí zajímavé objekty i obdivovatelům technických památek, například zdejší Tyršův most vedoucí přes řeku Radbuzu je prvním zcela svařovaným obloukovým mostem na světě. Byl postaven v roce 1933. K dalším technickým skvostům patří kolomazná pec na výrobu dehtu, která je jednou z nejzachovalejších ve střední Evropě.

Zažijte Velikonoce i jinde než jen v západních Čechách. Navštivte rovněž velikonoční trhy v Hradci Králové, mile vás překvapí.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X